wtorek, 29 listopada 2011

Błędy robota indeksującego AdSense: sprawdź plik robots.txt, aby udoskonalić kierowanie i trafność reklamy


To jest pierwszy z dwóch wpisów dotyczących błędów robota indeksującego AdSense.

Istnieje wiele sposobów pozwalających wydawcom ulepszyć witrynę pod kątem usługi AdSense. Do najbardziej znanych należą: wybór reklam tekstowych lub graficznych, aktualizacja do preferowanych przez nas formatów reklam czy zwiększenie powierzchni reklamowej w witrynie. Jednak istnieje jeszcze jedna prosta wskazówka optymalizacji, często pomijana przez wydawców.

Trochę kontekstuPlik robots.txt w Twojej witrynie działa jak portier, który decyduje, czy wpuścić do witryny określone roboty internetowe i wyszukiwarki. Te, które uzyskają pozwolenie na dostęp, mogą przeglądać Twoje strony czy indeksować witrynę. Brak takiego pozwolenia uniemożliwia im przeglądanie lub indeksowanie określonych sekcji Twojej witryny, w zależności od tego, co zostało wyszczególnione.

wtorek, 15 listopada 2011

Porady na temat zasad AdSense – jak tworzyć niepowtarzalne i wartościowe treści

Dziś chcemy pokazać, jak tworzenie witryn o niepowtarzalnej i wartościowej treści może rozwinąć Twój biznes i zwiększyć liczbę użytkowników. Jest to temat, który budzi najwięcej wątpliwości wśród wydawców i często jest niewłaściwie rozumiany. Wynika to z różnych wyobrażeń o tym, co stanowi niepowtarzalną i odpowiednią treść.


Stworzenie witryny, która jest przydatna i zawiera wiele wartościowych informacji, to istotna część modelu biznesowego AdSense. Pozwala ona wydawcom długofalowo zwiększać przychody oraz utrzymać wysoką jakość sieci. Taka witryna nie tylko zwiększa satysfakcję użytkowników, którzy przeglądają ją dłużej i klikają odpowiadające im reklamy, ale także utrzymuje konto wydawcy w dobrym stanie. Webmasterzy przedstawiający treść witryny w sposób jasny i dokładny mają bardziej zadowolonych użytkowników i zajmują lepszą pozycję niż ci, którzy cały czas szukają możliwych do wykorzystania luk we wskazówkach dotyczących jakości.


piątek, 11 listopada 2011

Docieraj do szerszego grona odbiorców dzięki Google+


Co to są współczynniki eCPM i RPM?

Ostatnio dotarły do nas pytania o różnicę między współczynnikami eCPM (efektywny koszt tysiąca wyświetleń) i RPM (przychód z tysiąca wyświetleń), ponieważ poprzednia wersja interfejsu AdSense wyświetla eCPM, a nowa – RPM. Chcemy więc wyjaśnić, że oba terminy odnoszą się do tego samego: zarówno eCPM, jak i RPM przedstawiają szacunkowe zarobki wydawcy za każde 1000 wyświetleń. Aby obliczyć tę wartość, podziel swoje szacunkowe zarobki przez liczbę uzyskanych wyświetleń stron, wyświetleń lub zapytań i pomnóż wynik przez 1000. Jeśli na przykład zarobisz szacunkową kwotę 0,20 EUR za 50 wyświetleń strony, eCPM lub RPM strony będzie równy (0,20 EUR / 50) * 1000, czyli 4,00 EUR.

Wzór:
eCPM lub RPM = (szacunkowe zarobki / liczba uzyskanych wyświetleń stron) * 1000

Aby uniknąć nieporozumień, będziemy używać tylko jednego terminu (RPM). RPM to wartość często podawana w programach reklamowych, która może być przydatna do porównania przychodów z różnych kanałów.

poniedziałek, 7 listopada 2011

Skąd wziąć ruch na swoją stronę?



Istnieją dwa rodzaje ruchu: płatny oraz darmowy.

Jeżeli korzystasz z Google AdWords, to wykonując proste działania arytmetyczne możesz dojść do straszliwego olśnienia: Google AdWords może dać Ci tylko kilka marnych procent całego możliwego do uzyskania z Google ruchu!


"Jak zarobić na blogu"

To pierwsza lekcja kursu dla początkujących "Jak zarobić na blogu". W
dzisiejszym odcinku zastanowimy się nad pytaniem, czy na każdym blogu
można zarobić. Głównie po to, byś już po przeczytaniu tej pierwszej
lekcji wiedział (wiedziała), czy blog, którego piszesz (lub chcesz
pisać) nadaje się do zarabiania.


czwartek, 3 listopada 2011

Aktualizacje interfejsu AdSense na telefony komórkowe oraz wersji dla małej przepustowości

Jeśli wypróbowałeś wprowadzony w marcu interfejs AdSense zoptymalizowany pod kątem telefonów komórkowych, wiesz, że umożliwia on szybki dostęp do ważnych informacji dotyczących konta, w tym zarobków, podstawowych raportów oraz niektórych alertów, bez konieczności stosowania oprogramowania Flash. Od dziś możesz mieć dostęp do tego samego interfejsu za pomocą większości przeglądarek jako wersji dla niskiej przepustowości, co jest szczególnie pomocne przy wolniejszym połączeniu internetowym. Wersje interfejsu można przełączać, klikając linki „Niska przepustowość łącza / Klasyczny” w dole ekranu. Ustawienia zapisywane są zarówno dla wersji na telefony komórkowe, jak i na komputery. Na przykład, jeśli używasz wersji dla małej przepustowości na komputerze, ten interfejs ukaże się jako pierwszy przy kolejnym zalogowaniu na konto.


eBroker.pl

Get Adobe Flash player
eBroker.pl to lider polskiego rynku porównywarek finansowych. Model działania broker opiera się o zupełnie nową koncepcję, w której serwis gromadzi informacje o produktach z ponad 40 banków, oraz buduje listę rankingową najlepszych ofert w oparciu o kryteria podawane przez Internautów. Dzięki temu eBroker.pl może zaoferować szeroką gamę produktów finansowych bez nachalnego „wciskania” niekorzystnych ofert. Wszystko wybiera samodzielnie sam klient!


środa, 2 listopada 2011

Uwydatnianie tytułów reklam

Get Adobe Flash playerCiągle dokonujemy ulepszeń i wprowadzamy nowe funkcje, dlatego też zawsze interesują nas Wasze pomysły i opinie. Dostaliśmy wiele sygnałów z pytaniem o możliwość zmiany koloru tytułu reklamy, gdy użytkownik przesuwa kursor myszki nad linkiem tytułu. Podczas testowania odkryliśmy, że ta funkcja zwiększała zarobki wydawców, a także korzyści dla użytkownika i reklamodawcy. Miło nam oznajmić, że usprawnienie to wprowadziliśmy we wszystkich reklamach tekstowych.

Istnieje oczywiście wiele kombinacji kolorów linku i tła w jednostkach reklamowych na wszystkich witrynach wydawców. Po intensywnych testach okazało się, że sam zmieniony kolor może mieć kolosalne znaczenie. Niewłaściwy odcień może nawet ujemnie wpływać na współczynnik klikalności (CTR). Dla określenia koloru, na jaki zmieni się link tytułu przy najechaniu na niego kursorem myszki, weźmiemy wybrany przez Ciebie kolor tytułu i znajdziemy odpowiednią barwę dopełniającą na kole barw. Na przykład tytuł niebieski zmieni się na czerwony. W czasie testów kolory te wykazały się większą skutecznością niż pozostałe.

W dalszym ciągu będziemy badać wpływ kolorów na CTR i skuteczność reklam, aby w przyszłości dokonać dalszych ulepszeń. Podziel się swoją opinią i sugestiami związanymi z produktem w komentarzach pod tym postem.